Únor 2012

Štír

28. února 2012 v 18:10 | Fufík |  Hmyz

Štíři jsou řád pavoukovců, vyznačují se velkými, klepetovitými makadly a zúženým prodlouženým zadečkem s jedovým ostnem. Štír přežije radioaktivitu, která by člověka zabila. Vydrží nejíst rok a zadržovat dech tři dny. Přežije vysoké teploty i zmrazení. Štíři byli svědkem konce dinosaurů. To, že jsou tu tak dlouho, s sebou nese i nevýhody. Některá zvířata si našla obranu a způsob, jak je lovit. Například surikaty.

Všechny druhy štírů jsou jedovaté. Jejich jed je většinou neurotoxin, složený z různých proteinů a sodných a draselných iontů. Působí tak, že narušuje přenos nervových vzruchů. Štíři používají svůj jed k zabití nebo paralizování kořisti, jed proto působí rychle a tak umožňuje štírovi kořist polapit a sežrat.Mláďata většiny druhů nejsou schopna probodnout kůži.
Většina štírů má jed, který účinně působí jen na jiné členovce, a pro lidi je relativně neškodný; bodnutí způsobí jen místní reakci.


Jsem zpět

25. února 2012 v 19:01 | Fufík |  Ostatní
Ahojky už jsem zpět. Hory byly super. Už jste mi moc chiběli. A prosím pošlete mi už obrázky do dalšího kola soutěže děkuji.
A co vy byli jste někde na horách? Jestli ano napište mi jaký byl sníh a lyžovíní. :D
Pozastavení bogu

4. února 2012 v 14:34 | Fufík |  Ostatní
Jak už ste poznali z nadpisu pozastavuji blog. Plačící Je mi to velmi líto, ale teď nemám čas a za pár dní jedeme na hory. Affs nebudu obíhat nemažte si mě prosím ze seznamu děkuji. Až budu zase zpět napíšu vám. Zamračený